Nokia

Zoznam miest, kde nájdete značku Nokia

Informácie o značke Nokia

Spoločnosť Nokia bola založená Fredrik Idestamem roku 1865 v meste Nokia neďaleko Tampere. Vtedy to bola papiereň a neskôr začala vyrábať aj gumárenské výrobky. Po druhej svetovej vojne rozšírila svoju výrobu o telefónne a telegrafné káble. V 70. rokoch minulého storočia prenikla aj na trhy telekomunikačné elektroniky. Gumárenské výrobe sa prestala venovať až na konci 20. storočia.

Nadnárodná spoločnosť Nokia sídli vo fínskom Espoo. Nokia je popredným svetovým výrobcom telekomunikačných zariadení a najväčším výrobcom mobilných telefónov. Od polovice roku 2010 Nokia začala predávať nový Netbook s Windows 7 Starter.

Značku Nokia zakúpite v špecializovaných predajniach Nokia. Túto značku zakúpite aj v predajni Knebl mobil servis, HoGra, Aligator mobile, MobilyUsti.cz, Telefonica O2, Krasa.cz, Vodafone, T-mobile, Coradia, 3A.CZ, X-Sigma, Planeo Elektro, Datart, Elektro World ai

Aby boli naše stránky čo najlepšie a najbezpečnejšie, využívame technológiu cookies. Používaním našich stránok súhlasíte s ich použitím.