adidas

Zoznam miest, kde nájdete značku adidas

Informácie o značke adidas

Firmu adidas založili už na začiatku 20. storočia v Nemecku bratia Adolf a Rudolf Dasslerové, ktorí sa ale v roku 1948 rozišli a každý si založil vlastnú firmu. Adolf zostal u značky adidas. Názov firmy je odvodený od jej zakladateľa Adolfa (skrátene "Adi") Dassler, zo skratky Adi Dassler potom vznikol názov adidas.

Adidas je poprednou svetovou firmou, ktorá vyrába športové oblečenie, obuv a potreby. Symbolom firmy adidas sú tri biele prúžky, ktoré sú umiestňované väčšinou cez celú dĺžku rukávov v prípade oblečenia a na vonkajšiu bočnú stranu v prípade topánok. V roku 1972 firma preberá nové logo tzv "Trefoi", ktoré pripomína trojlístok s tromi pruhmi.

Medzi sortiment firmy Adidas patrí napr kopačky, lopty, chrániče, rukavice, športové tašky, batohy, dresy, šortky, štulpne, ponožky, tričká, mikiny, bundy, nohavice, legíny, čiapky, topánky, plavky, plavecké okuliare, uteráky, župany , potítka a ďalšie.

Výrobky firmy adidas zakúpite napríklad v A3 Sport, D-Sport, Athletes World, Intersport, Hervis Šport a ďalších špecializovaných predajniach.

Aby boli naše stránky čo najlepšie a najbezpečnejšie, využívame technológiu cookies. Používaním našich stránok súhlasíte s ich použitím.